ایلان ماسک کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران توییتر را در حین تصاحب و صرفه‌جویی میلیون‌ها نفر از طریق تشکیل پرونده دیرهنگام رد کرد.

ایلان ماسک کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران توییتر را در حین تصاحب و صرفه‌جویی میلیون‌ها نفر از طریق تشکیل پرونده دیرهنگام رد کرد.

این توصیه سرمایه گذاری نیست. نویسنده در هیچ یک از سهام ذکر شده هیچ سمتی ندارد. Wccftech.com یک خط مشی اخلاقی و افشای اطلاعات دارد.

در اواخر شب چهارشنبه، ایلان ماسک، مالک توییتر (اکنون X) هرگونه نیت بد در عدم اطلاع به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مبنی بر اینکه قبل از خصوصی کردن آن، سهام قابل توجهی در شرکت رسانه های اجتماعی به دست آورده است را رد کرد. خرید ماسک در توییتر پر از پیچ و خم بود، به طوری که میلیاردر ابتدا سعی کرد معامله را متوقف کند قبل از اینکه با کنسرسیومی از سرمایه گذاران برای تصاحب سهام چند میلیارد دلاری شرکت امضا کند. در حال حاضر سهامداران سابق از او شکایت می‌کنند که ادعا می‌کنند افشای دیرهنگام ماسک منجر به از دست دادن سود آنها شده است زیرا سهام شرکت رسانه‌های اجتماعی پس از عمومی شدن موقعیت او تا 27 درصد افزایش یافت. ماسک در پرونده خود خواستار رد شکایت شده و اتهامات کلاهبرداری را رد کرده است.

ایلان ماسک می گوید افشای دیرهنگام سهام او در توییتر یک اشتباه بوده است

جزئیات بیانیه ماسک ابتدا توسط رویترز پوشش داده شد و او هرگونه تلاش برای کلاهبرداری از سهامداران توییتر را با رعایت نکردن قوانین SEC برای افشای سهام خود در شرکت رد می کند. شکایت علیه ماسک و اعتماد او در سپتامبر سال گذشته تشکیل شد و ادعا می شود که میلیاردر “تلاش خود را مخفی کرد و به اشتباه معرفی کردبرای تحت تاثیر قرار دادن عملیات توییتر با به دست آوردن سهام قابل توجهی در این شرکت. این نشان می دهد که او ابتدا در ژانویه 2022 شروع به خرید سهام توییتر کرد و در نهایت تا اوایل آوریل 2.6 میلیارد دلار خرج کرد.

در 14 مارس، ماسک تقریباً 42 میلیون سهم توییتر را خریداری کرد که به او اجازه داد بیش از 5 درصد از شرکت را کنترل کند. این باعث ایجاد یک پنجره ده روزه شد که طبق قوانین SEC الزامی شد و ماسک را ملزم به افشای موقعیت خود کرد تا به سایر سرمایه گذاران توییتر اطلاع دهد که این شرکت ممکن است هدف یک سرمایه گذار فعال باشد. سرمایه‌گذاران ادعا می‌کنند که طی ده روز آینده پس از سپری شدن دوره افشای او، میلیاردر به خرید سهام بیشتری ادامه می‌دهد و با ثابت ماندن سهام، بیش از 200 میلیون دلار پس‌انداز کرده است.

منبع: https://www.wsj.com/articles/elon-musk-sells-billions-of-dollars-in-tesla-stock-11651197227?mod=hp_lead_pos4

با این حال، ماسک این اتهامات را رد می کند و معتقد است که با عدم ارائه جزئیات سهام خود از سرمایه گذاران کلاهبرداری نکرده است. پرونده او ادعا می کند که شواهد به اشتراک گذاشته شده توسط شاکیان به یک “اشتباه او به محض اینکه مشخص شد که او بند 13 قانون بورس و اوراق بهادار را نقض کرده است، اصلاح کرد. دعوا همچنین ادعا می‌کند که وقتی ماسک سهام خود را فاش کرد، این کار را با ارسال یک فرم 13G در SEC انجام داد، که اجازه می‌داد. به گفته سرمایه گذاران، ماسک باید به جای آن یک افشای 13 بعدی ارائه می کرد، زیرا او قصد داشت بر عملیات توییتر تأثیر بگذارد.

پرونده ماسک در دادگاه همچنین رد می‌کند که او با بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی برای خرید سهام توییتر به شیوه‌ای که بازار از کشف این موضوع جلوگیری می‌کند، همکاری کرده است. ماسک با یک تحقیق کلاهبرداری جداگانه از SEC مربوط به خرید توییتر خود مواجه است. پس از اینکه در ابتدا از شرکت در جلسات پرسش رگولاتور امتناع کرد، پس از ادعای اینکه SEC او را مورد آزار و اذیت قرار داده است، در ماه مه با بازجویی موافقت کرد.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

منبع: https://wccftech.com/elon-musk-denies-defrauding-twitter-investors-during-takeover-saving-millions-through-late-filing/