تخته چندلایی + قیمت روز چوب چند لایی انواع و کاربردهای آن در سال 1400 | azaran-sanat

درنظر داشته باشید که تخته چندلا در این نوع استفاده‌ نباید در معرض رطوبت قرار گیرد. البته درصورتی که سطح رنگ بشود درجه‌ی B مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نصب تخته چندلای داخلی از چسب و اتصال C یا D استفاده می‌شود. نوع C باید در محیط‌های مرطوب مانند حمام یا مناطق حاره‌ای باید استفاده شود. البته اکنون تلاش می شود تا انواع دیگر تخته چندلایه نیز ضد آب شوند. این نوع تخته چندلایه از پرمصرف ترین تخته چندلایه در بین تولیدکنندگان کفپوش و دیوارپوش می باشد.

تخته چند لایی روسی یعنی نوعی تخته چند لایه که از ورقه های چوبی روسی ساخته می شود. ورقه های چوب در زمان ساخت تخته چند لایی روسی بر روی یکدیگر قرار داده می‌شوند و با چسب مخصوص این ورقه های چوبی به همدیگر چسبانده خواهند شد و با استفاده از دستگاههای تحت حرارت و فشار این لایه ها به همدیگر چسبیده میشوند. نوع دیگری از تخته چندلایی وجود دارد که تعداد لایه های آن ۷، ۹، ۱۱، ۱۳ و بالاتر است. استفاده از تخته هفت لایه بسیار زیاد شده است؛ از این رو به آن نام تخته چند منظوره نیز می گویند. افزایش تعداد لایه ها باعث استحکام و مقاومت بیشتر چوب در برابر باد، آب و طوفان می شود.

از دیگر محصولاتی که امروزه کاربرد زیادی دارد و رقیب تخته چندلایی به شمار می‌آید می‌توان به تخته‌ OSBاشاره کرد که در آلپ وود در مورد این محصول توضیح دادیم. همانطور که پیش از این گفته شد، نوعی از تخته چندلایی وجود دارد که برای سطوح خمیده بسیار مناسب است. این تخته چندلایی که از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است، میتواند بدون هیچ مشکلی در مکان هایی که دارای انحنا هستند، به کار رود. در ساخت تخته ۵ لا، از ۵ لایه روکش استفاده میشود که طبیعتا باعث افزایش استحکام و دوام آن میگردد. این تخته چندلا گزینه مناسبی برای مکان هایی است که به استحکام بیشتری نیاز داریم. هنگامی که یک چندلایی 11 لایه ای را برش میدهید، معمولاً خرد شدن لبه ها بسیار کم است، زیرا چسب چوب لایه های نازکتر را محکمتر به هم میچسباند.

برخی از موارد مصرف تخته چندلایی :

از این نوع تخته چندلایه در قایق سازی و کشتی سازی تخته چند لایی استفاده می شود. همانطور که از نام آن پیداست، این نوع تخته چندلایه به وضوح در فضای باز استفاده می شود. تخته سه لا، پنج لا، هفت لا ، نه لا و … از این جمله تخته ها هستند.

  • این تخته ها دارای ویژگی های مثبت فراوان و مزایای بسیار است و باعث شده که برای ساخت و ساز بسیار مورد توجه قرار بگیرد.
  • ویژگی ها و مزایای بینظیر تخته چندلایی سبب شده است که اقبال عمومی به استفاده از این تخته بسیار بیشتر از گذشته گردد.
  • قیمت تخته های چندلایی متناسب با جنس چوب و تعداد لایه هایی است که در آن به کار برده شده است.
  • افرادی که با این تخته آشنایی دارند میدانند که به دلیل ویژگی های منحصر بفرد تخته چندلایی، استفاده از آن بسیار رواج پیدا کرده است و در تمام دنیا یک محصول کاملا اساسی برای پروژه های ساختمانی به حساب می آید.

تخته چندلایی + قیمت روز چوب چند لایی انواع و کاربردهای آن در سال 1400 | azaran-sanat

رطوبت لایه ها و رویه های بدست آمده توسط دستگاه های مخصوصی تا اندازه ای معین گرفته می شود و اصطلاحا چوب ها خشک می شوند.. بدلیل چند لایه بودن این تخته ها هنگام برش زدن آن ها باید لبه های آن را به خوبی پرداخت کنیم. می توان از طرح ها و نقشه های متنوعی بر روی لایه بالایی استفاده کرد. تصاویر نمونه چندلایی های شرکت که در ابعاد کوچک برش داده شده اند. به نسبت کارایی قیمت مقرون به صرفه‌‌ای دارد و یکی از فرآورده‌های اقتصادی است. از دوام و استحکام بسیار خوبی برخوردار است، مقاومت فشاری و خمشی بسیار خوبی دارد و به راحتی ترک نمی‌خورد و تاب برنمی‌دارد.

چندلایی درجه C/D