AMD درخواست Tiny Corp مبنی بر تعیین بنچمارک Instinct MI300X AI Accelerator در MLPerf را رد کرد و سوالات جدیدی را مطرح کرد.

AMD Rejects TinyCorp's Request of Benchmarking Instinct MI300X AI Accelerator On MLPerf, Raising New Questions 1

AMD درخواست استارتاپ هوش مصنوعی Tiny Corp را برای قرار دادن شتاب دهنده هوش مصنوعی Instinct MI300X در معیارهای MLPerf رد کرده است.

AMD با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی MI300X و عملکرد آن اکراه نشان می‌دهد، درخواست تعیین معیار را رد می‌کند

سفر AMD در صنعت هوش مصنوعی یک ترن هوایی بوده است و آنها مشتاق دستیابی به موفقیت هستند اما به دلایل متعدد محدود شده اند. علیرغم داشتن یکی از قوی‌ترین محصولات هوش مصنوعی، AMD نتوانسته توجه بازار را به خود جلب کند، حداقل در همان سطح NVIDIA اما بسیار بهتر از آنچه اینتل تاکنون خریداری کرده است، جایی که دلایل واضح آن شامل تمایل به NVIDIA است. ، اما این همه چیز نیست.

کل شکست Tiny Corp-AMD نشان داد که تیم رد تمایلی به تامین منافع مشتریان ندارد. علی‌رغم تلاش‌های متعدد Tiny Corp برای تبلیغ محصولات AMD، این سازنده تراشه همیشه یک قدم به عقب برمی‌دارد.

چند روز پیش، شرکت Tiny به AMD پیشنهاد داد تا شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی Instinct MI300X خود را با یک میلیون دلار و دو واحد از پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی در دور بعدی بنچمارک‌های MLPerf قرار دهد. برای کسانی که نمی دانند، MLPerf یک مجموعه معیار استاندارد صنعتی است که برای اندازه گیری عملکرد محصولات هوش مصنوعی، به ویژه شتاب دهنده ها طراحی شده است. نکته مهم در مورد آنها این است که آنها شفاف هستند، شبیه به همتایان PC مانند 3DMark. از این رو، آنها از نظر مشتریان بالقوه یک محصول هوش مصنوعی مهم تلقی می شوند.

در حال حاضر، شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی NVIDIA در MLPerf در صدر قرار دارند، در حالی که تراشه‌های Gaudi اینتل تنها جایگزین معیار هستند که عملکرد نسبتاً قوی / دلاری را به نمایش می‌گذارند.

با این حال، ممکن است AMD نسبت به آپلود معیارهای MLPerf برای شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی Instinct MI300X خود بی‌میل باشد و ادعای برتری GPU نسبت به جایگزین‌های رقیب را باطل کند. برای تکمیل همه چیز، تیم رد تصمیم گرفت درخواست Tiny Corp را نیز رد کند، و نشان داد که چیزی در کمپ شرکت اشتباه است، خواه این بی میلی آنها برای به نمایش گذاشتن قابلیت های محصول خود باشد یا AMD چیزی زیر پوشش دارد که آنها نمی توانند. دوست ندارم فعلا فاش شود.

منبع تصویر: AMD

این فقط این نیست. ما به این نخواهیم پرداخت که چگونه AMD علیرغم مشاهده شکاف بزرگ بازار نتوانسته با CUDA انویدیا رقابت کند، اما در مورد رویکرد این شرکت صحبت های زیادی وجود دارد. اخیراً، فارست نورود، معاون اجرایی و مدیر ارشد اجرایی AMD از گروه تجاری راه‌حل‌های مرکز داده، ادعا کرد که این شرکت نقشه راه هوش مصنوعی خود را با توجه به «فشار به شتاب‌دهنده» NVIDIA تعدیل کرده است، که نشان می‌دهد در حال حاضر، این شرکت تمرکز بیشتری به سمت شتاب‌دهنده دارد. جنبه سخت افزاری همه چیز، به جای ایجاد اکوسیستم مناسب، که NVIDIA قبلاً با موفقیت انجام داده است.

جالب است که ببینیم AMD در آینده چگونه حرکت می کند، با توجه به اینکه این شرکت در زمینه های مختلف سست است. با این حال، با سخنرانی اخیر Computex، AMD نسبت به نحوه حرکت همه چیز خوش‌بینی نشان داد، بنابراین ما فقط می‌توانیم منتظر بمانیم و تماشا کنیم.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

منبع: https://wccftech.com/amd-rejects-tiny-corp-request-benchmarking-mi300x-ai-accelerator-on-mlperf/