Google Translate برای اضافه کردن پشتیبانی از 110 زبان جدید از طریق PalM 2 LLM، از جمله کانتونی

Google Translate adding support for 110 new languages using AI

گوگل به شدت از قابلیت‌های هوش مصنوعی برای تغییر عملکردها و گسترش ویژگی‌هایی استفاده می‌کند که قبل از ظهور این فناوری محدود بودند. اکنون، این شرکت از مدل زبان بزرگ خود برای افزودن 110 زبان جدید به مترجم گوگل استفاده می کند که تقریباً دو برابر تعداد زبان های ارائه شده قبلی است. این شرکت ادعا می کند که این حرکت تقریباً هشت درصد از جمعیت جهان را نشان می دهد و به آنها کمک می کند تا به راحتی مکالمه کنند و اطلاعات کسب کنند.

گوگل از PalM 2 برای کمک به پوشش 614 میلیون گوینده استفاده می کند و بزرگترین توسعه را برای زبان های آفریقایی ارائه می کند.

گوگل از هوش مصنوعی برای گسترش قابلیت های ترجمه خود با پشتیبانی از ۱۱۰ زبان جدید استفاده می کند. این شرکت از آخرین نسل مدل PaLM 2 LLM خود برای کمک به یادگیری زبان های مرتبط با یکدیگر استفاده می کند. به عنوان مثال، آوادی و مرودی به عنوان زبان های نزدیک به هندی نقل شده اند و از این رو، انتخاب آنها آسان تر است. گوگل در پست وبلاگ خود به نقش مدل LLM اشاره کرد:

PalM 2 یک قطعه کلیدی برای پازل بود و به Translate کمک کرد زبان‌هایی را که نزدیک به یکدیگر هستند، از جمله زبان‌های نزدیک به هندی، مانند آوادی و مرودی، و کریول‌های فرانسوی مانند سیشلوای کریول و کریول موریس، یاد بگیرد..

Google Translate در حال حاضر 133 زبان را ارائه می دهد، بنابراین پشتیبانی جدید اضافه شده یک جهش قابل توجه را نشان می دهد و این را به بزرگترین گسترش زبان تبدیل می کند. این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد که زبان کانتونی به مترجم اضافه شده است، زیرا این زبان بیشترین درخواست کاربران را داشته است.

این شرکت در ادامه بیان کرد که برخی از زبان‌های اضافه شده توسط 100 میلیون گویشو به اشتراک گذاشته می‌شوند، در حالی که برخی دیگر محدود به جوامع کوچک‌تری هستند که حفظ زبان در آن‌ها اولویت بالایی دارد، مانند جامعه بومی. در حین افزودن این زبان ها، غول فناوری اشاره کرد که تمرکز بر گویش ها و استانداردهای مختلف قبل از افزودن یک زبان جدید برای اطمینان از بازنمایی واقعی در نظر گرفته شده است.

گسترش پشتیبانی زبان حدود 614 میلیون سخنران را پوشش می دهد که 8 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد. نه تنها به یک پایگاه کاربری گسترده تری گسترش می یابد، بلکه آنچه جالب است تعداد زبان های آفریقایی اضافه شده به Translate است. تقریباً یک سوم زبان‌های اضافه شده به آفریقا مرتبط هستند که تمرکز بیشتری بر فراگیری نشان می‌دهد.

گوگل توضیح داد که این پشتیبانی اضافه شده تنها شروع برنامه اصلی آن برای افزودن انواع زبان های بیشتر و در نهایت گسترش پشتیبانی از 1000 زبان پرکاربرد در جهان با کمک هوش مصنوعی است. در مقایسه با اپل ترنسلیت، گوگل ترنسلیت برای مدت طولانی پیشرو بوده است، زیرا اولی تنها از 20 زبان پشتیبانی می کند.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

منبع: https://wccftech.com/google-translate-adding-support-for-110-new-languages-through-palm-2-llm-including-cantonese/