iOS 18 در حال الهام گرفتن از سفارشی سازی صفحه اصلی از اندروید است، زیرا اپل اجازه تغییر رنگ آیکون برنامه را می دهد

iOS 18 will allow users to place app icons anywhere on the Home Screen and change app icon color

iOS 18 این روزها سر و صدای زیادی دارد، زیرا این پلتفرم قرار است با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی و تغییرات بصری تقویت شود. با وجود اینکه اپل در تلاش برای انتشار نسخه کاملی از ویژگی‌ها، از رقبا عقب‌تر است، افزوده‌های جدید بیش از موارد مورد استقبال هستند. شایعه شده بود که این پلتفرم بزرگ‌ترین به‌روزرسانی اپل خواهد بود و تغییرات به صفحه اصلی نیز کشیده می‌شود، که تقریباً تا زمانی که آیفون وجود داشته یکسان بوده است. اکنون گزارش شده است که کاربران می‌توانند آیکون‌های برنامه‌ها را در iOS 18 رنگ‌آمیزی کنند.

iOS 18 بیش از هر به‌روزرسانی قبلی، سفارشی‌سازی صفحه اصلی را به ارمغان می‌آورد، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد رنگ آیکون‌های برنامه را تغییر دهند.

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که با iOS 18 در بخش بصری ایجاد می‌شود، توانایی آن در قرار دادن آیکون‌های برنامه در هر نقطه از صفحه اصلی است. در حال حاضر، کاربران آیفون فقط می‌توانند آیکون‌های برنامه‌ها را تغییر دهند و فضاهای خالی ایجاد نکنند، که در طول سال‌ها باعث بی‌علاقگی شده است. نه تنها این، بلکه اپل همچنین به کاربران این امکان را می دهد که رنگ آیکون های برنامه را در صفحه اصلی با iOS 18 تغییر دهند. رویکرد این شرکت تقریباً شبیه نحوه عملکرد اندروید و به طور خاص تلفن های پیکسل گوگل از نظر شخصی سازی است.

در تلفن‌های Google Pixel با آخرین به‌روزرسانی اندروید، کاربران می‌توانند آزادانه رنگ نمادهای برنامه را مطابق با رنگ کاغذدیواری تنظیم کنند. گوگل همچنین توصیه های خود را ارائه می دهد که مناسب می بیند که با کاغذ دیواری مطابقت دارد. به طور بالقوه، اپل همین رویکرد را تقلید خواهد کرد و به گفته گورمن، کاربرانی که مدل‌های آیفون دارند به‌روزرسانی آینده iOS 18 اپل را اجرا می‌کنند، می‌توانند «رنگ آیکون‌های برنامه را تغییر دهند».

اپل به تدریج آیفون را برای شخصی سازی باز می کند، چیزی که از زمان عرضه این گوشی بسیار تمایلی به انجام آن نداشته است. توجه داشته باشید که کاربران همچنان می‌توانند رنگ آیکون‌های برنامه را از طریق برنامه Shortcuts تغییر دهند، اما داشتن قابلیت‌های بومی در دسترس یک مزیت اصلی و بدون دردسر است. در این مرحله، ما با چیدمان و نحوه برنامه‌ریزی اپل برای پیاده‌سازی آن آشنا نیستیم، اما احتمالاً این تغییر در کنار قابلیت تنظیم مجدد آیکون‌های برنامه در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، مشخص نیست که آیا این شرکت به نمادهای برنامه اجازه می دهد لوگوی برنامه خود را تغییر دهند یا خیر.

این شرکت همچنین برنامه های سهام خود را با ویژگی های جدید به روز خواهد کرد و باید دید که آیا هوش مصنوعی در گزینه سفارشی سازی رنگ نقشی ایفا می کند یا خیر. اخیراً گزارش شده است که iOS 18 ویژگی‌های هوش مصنوعی را در ابتدا به‌عنوان نسخه بتا یا پیش‌نمایش برچسب‌گذاری می‌کند که تنها موقعیت شرکت را در جبهه هوش مصنوعی در برابر رقبا نشان می‌دهد.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

منبع: https://wccftech.com/ios-18-app-icon-color-change/