Asus Zenfone 10 در مقابل Samsung Galaxy S23: سه بیشتر از دو است؟

هر دو گلکسی S23 و Zenfone 10 با اندروید 13 عرضه می شوند و به زودی ارتقاء بزرگ اندروید 14 را دریافت خواهند کرد. Zenfone سیستم‌عامل موبایل گوگل را با دست‌های مخملی ZenUI پوشش می‌دهد، یک پوشش بسیار ظریف و بسیار مفید، در حالی که Galaxy به رابط OneUI متکی است، تجربه‌ای سفارشی‌تر و به طور کلی متفاوت.

با کمال تعجب، Zenfone 10 تصاویری با رنگ‌های اشباع‌شده‌تر از Galaxy S23 تولید می‌کند. این رنگ‌های برجسته علامت تجاری سامسونگ در چند سال گذشته بوده‌اند، اما اکنون به نظر می‌رسد که ایسوس صفحه‌ای از کتاب سامی گرفته است.

گلکسی S23 برنده این دسته است. هیچ جایگزینی برای دوربین اختصاصی تله فوتو در گلکسی وجود ندارد و زوم اپتیکال همچنان بر اکثر جایگزین های دیجیتالی برتری دارد. در سطوح بزرگنمایی کم، Zenfone 10 ثابت می ماند، اما اگر بخواهید بالاتر بروید، Galaxy S23 Zenfone را از بین می برد.

مقدمه

امروزه اگر یک گوشی اندرویدی جمع و جور می خواهید، انتخاب های شما تا حدودی محدود شده است. یا سری گلکسی S وانیلی را انتخاب می‌کنید یا در مسیر پیشرفته‌تر بروید و گوشی بلند و باریک Xperia را انتخاب کنید. صبر کنید، ما کاملاً زنفون را فراموش کردیم! ایسوس ایده پرچمدار جمع و جور را پذیرفت، به آن آب داد، آن را پرورش داد و در نهایت رشد کرد، شکوفا شد و در نهایت میوه داد. از زمان Zenfone 8 (و از بین رفتن آیفون مینی)، ایسوس به نوعی علامت تجاری پرچمدار جمع و جور را به خود اختصاص داده است. ، اما آیا واقعاً بهتر از گلکسی S23 فوق الذکر است، به خصوص زمانی که هر دو دستگاه با برچسب قیمت یکسانی عرضه می شوند؟ آیا چند میلی متر اهمیت دارد و آیا این می تواند کمبود دوربین سوم را جبران کند؟ امروز، ما متوجه خواهیم شد. این مقایسه دقیق Zenfone 10 در مقابل Galazy S23 است.

دوربین سلفی گلکسی اس 23 مدتی است که معیار ما بوده است، بنابراین گفتن این که این دو بسیار نزدیک و قابل مقایسه هستند، تحسین بزرگی برای زنفون 10 است. گلکسی S23 هنوز کمی جزئیات و محدوده دینامیکی بیشتری دارد، اما در کل ، هر دو گوشی می توانند سلفی های عالی بگیرند.

زیبایی در چشم بیننده است، اما برای اکثر مردم، Galaxy S23 می تواند به طور ذهنی دستگاه زیباتر و شیک تر باشد. همانطور که گفته شد، Zenfone 10 چیزی منحصر به فرد را در این جنگل شیشه ای و فلزی ارائه می دهد که فضای مدرن گوشی های هوشمند در حال حاضر در آن قرار دارد، بنابراین این به ترجیحات شخصی بستگی دارد.

چیزی که می توان به طور عینی گفت این است که پشت زنفون 10 راحت تر خراش می گیرد، در حالی که پشت گلکسی S23 مستعد شکستگی است و آهنربای اثر انگشت است. شما در اینجا انتخاب خود را انجام می‌دهید، اما Zenfone 10 را می‌توان بدون قاب استفاده کرد، و این مطمئناً در کتاب ما حرفه‌ای است.

در سناریوهای واقعی، می‌توانید انتظار یک روز کامل استفاده سنگین از هر دو گوشی را داشته باشید، در حالی که زنفون 10 احتمالاً چند ساعت بیشتر دوام خواهد آورد.

نتایج تست باتری PhoneArena:

یک مزیت بزرگ برای کمپ سامسونگ در اینجا وضعیت پشتیبانی نرم افزاری است. این شرکت کره‌ای متعهد شده است تا چهار سال به‌روزرسانی‌های اصلی اندروید را انجام دهد، در حالی که Zenfone 10 تنها دو نسخه جدید اندروید را دریافت خواهد کرد.

دوربین

این بار، سامسونگ در رقابت سختی با Zenfone 10 قرار دارد. موفقیت مدل قبلی باعث شد مردم صحبت کنند، و اگرچه احتمالاً شاهد تغییر بزرگی در وضعیت سهم بازار گوشی های هوشمند نخواهیم بود، برخی از افراد ممکن است این موضوع را در نظر بگیرند. Zenfone 10 به‌عنوان جایگزینی برای محبوب‌تر Galaxy S23. همه چیز به این بستگی دارد که آیا شما به یک دوربین تله فوتو سوم نیاز دارید یا می‌توانید با یک لنز واید و فوق عریض این کار را انجام دهید. در بیشتر بخش‌های دیگر، به نظر می‌رسد که Zenfone 10 برتری بیشتری نسبت به گلکسی S23 دارد و از طراحی جلوگیری می‌کند، که باز هم موضوعی ذهنی است.منبع: https://www.phonearena.com/reviews/asus-zenfone-10-vs-samsung-galaxy-s23_id5872

حالت پرتره

محدوده دینامیکی نیز در Zenfone 10 در شرایط کم نور بهتر است، حتی اگر برخی از تصاویر بیش از حد واضح باشند. Zenfone 10 نیز در این شرایط نورهای روشن را بهتر کنترل می کند.

وضعیت گلکسی S23 بهتر است، حتی اگر روی کاغذ هر دو دوربین بسیار شبیه به هم هستند. S23 جزئیات را بهتر حفظ می کند و به نظر می رسد الگوریتم های اصلاح فوکوس و اعوجاج نوری نیز بهتر هستند.