Asus Zenfone 11 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: قدرت خام در مقابل مغز

Asus Zenfone 11 Ultra در مقابل Google Pixel 8 Pro: قدرت خام در مقابل مغز

مقدمه

Asus Zenfone 11 Ultra رسما عرضه شد و اولین تلاش این شرکت تایوانی در Ultra است. ممکن است بسیاری فکر کنند که این فقط یک ROG Phone است، اما در واقعیت، شما یک گوشی بسیار سریع را با پولی نه چندان زیاد دریافت می کنید.

از سوی دیگر، Google Pixel 8 Pro اکنون یک بازیکن باتجربه در صحنه گوشی‌های هوشمند است و چیزهای زیادی برای آن پیش می‌آید. این مدل بدون شک بهترین گوشی پیکسل موجود است. و حدس بزنید چه؟ قیمت این دو گوشی دقیقاً برابر است: 899 دلار. بنابراین، پس کدام یک را بگیریم؟

امروز، ما در حال مقابله با Asus Zenfone 11 Ultra و گوشی های هوشمند هستیم گوگل پیکسل 8 پرو. بگذار بهترین برنده شود!

ایسوس زنفون 11 اولترا در مقابل گوگل پیکسل 8 پرو تفاوت ها توضیح داد:

فهرست مطالب:

طراحی و کیفیت نمایش

شیشه و فلز
خوب، این دو در نگاه اول کاملاً متفاوت هستند، اما هر چه بیشتر نگاه کنید، شباهت های بیشتری می توانید پیدا کنید. مواد مشابه هستند؛ البته، ما طراحی معمولی ساندویچ شیشه ای را داریم، اما شکل کلی، رنگ ها و احساس هر دو گوشی تقریباً مشابه است.

در مورد رنگ ها و اندازه، زنفون 11 اولترا تنها یک میلی متر بلندتر است، اما هر دو گوشی در دست کاملا شبیه به هم هستند، زیرا هر دو دارای پشتی گرد هستند. رنگ ها نیز بسیار شبیه هستند.

رنگ های ایسوس زنفون 11 اولترا:

  • سیاه ابدی
  • آسمان آبی
  • خاکستری مه آلود

رنگ‌های Google Pixel 8 Pro:

البته، Zenfone 11 Ultra به یک برآمدگی دوربین سنتی تری متکی است که الهام گرفته از ROG Phone 8، در حالی که پیکسل 8 پرو با طراحی نوار دوربین ردپای پیشینیان خود را دنبال می کند.

اندازه گیری نمایشگر:

در مورد کیفیت نمایشگر، هر دو گوشی دارای نمایشگرهای عالی هستند که بسیار روشن و واضح هستند. Zenfone 11 Ultra دارای یک پنل 6.78 اینچی AMOLED است که می تواند 1-120 هرتز را به صورت پویا و 144 هرتز را در بازی انجام دهد، در حالی که پیکسل 8 پرو دارای یک AMOLED 6.7 اینچی با نرخ تجدید 1-120 هرتز و دقت رنگ و روشنایی بسیار مشابه با رقیب خود.

اگر واقعاً مجبور به حذف آن باشیم، Zenfone 11 Ultra در تست روشنایی ما امتیاز بالاتری کسب می‌کند، در حالی که از طرف دیگر، وضوح کمتر و تراکم PPI کمتری دارد (388 در مقابل 430 برای پیکسل).

هر دو گوشی از اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش استفاده می کنند و هر دو از نظر سرعت و دقت بسیار مشابه عمل می کنند. در مجموع، اگر می‌پرسید کدام گوشی را تهیه کنید، نمایشگر نباید عامل تعیین‌کننده‌ای باشد. Zenfone 11 Ultra کمی روشن تر است، در حالی که پیکسل 8 پرو کمی ترد است، اما این در مورد آن است.

عملکرد و نرم افزار

اسنپدراگون 8 نسل 3 برنده مسابقه سرعت است
تفاوت بزرگ بین Zenfone 11 Ultra و پیکسل 8 پرو قلب سخت افزاری هر دو سیستم است. ایسوس با جدیدترین اسنپدراگون 8 نسل 3 عرضه می شود، در حالی که گوشی گوگل دارای تنسور G3 اختصاصی است. و یک تفاوت وجود دارد. در حالی که Tensor یک چیپست کند نیست، اسنپدراگون 8 نسل 3 دایره هایی را در اطراف آن اجرا می کند.

معیارهای عملکرد:

قابل بحث است که آیا تراشه هوش مصنوعی داخل پلتفرم تنسور توانایی بیشتری نسبت به کاری که کوالکام در چیپست اسنپدراگون 8 انجام می دهد یا خیر، و البته عملکرد واقعی روزانه با بنچمارک های مصنوعی متفاوت است، اما ما فکر می کنیم که اسنپدراگون 8 نسل 3 هنوز چیپست بهتری است.

وقتی صحبت از نرم افزار می شود، همه چیز بسیار ساده است. این پیکسل 8 پرو هفت سال به‌روزرسانی‌های اصلی اندروید را ارائه می‌دهد و شما نیز ابتدا آنها را دریافت خواهید کرد. از طرف دیگر Zenfone 11 Ultra تنها دو به روز رسانی اصلی سیستم عامل و چهار سال وصله امنیتی را ارائه می دهد. این پیکسل 8 پرو همچنین این پتانسیل را دارد که از طریق به روز رسانی های بیشتر از هوش مصنوعی بهتر استفاده کند، بنابراین ما فکر می کنیم که گوگل برنده دور نرم افزار است.

دوربین

عکاسی محاسباتی برنده است
سه دوربین در پشت هر دو گوشی وجود دارد و اهداف مشابهی دارند. دوربین اصلی هر دو گوشی 50 مگاپیکسلی است، اما پیکسل 8 پرو دارای یک سنسور بزرگتر (1/1.31 اینچ) با پیکسل های بزرگتر (1.2μm). دیافراگم نیز متفاوت است؛ Zenfone 11 Ultra دارای f/1.9 است، در حالی که پیکسل 8 پرو دارای f-stop 1.7 است.

دوربین فوق عریض روی پیکسل 8 پرو دارای مگاپیکسل بیشتر با رزولوشن 48 مگاپیکسلی در مقایسه با 13 مگاپیکسل در Zenfone. و تله فوتو روی پیکسل 8 پرو پیچیده تر است، با سیستم پریسکوپ و زوم اپتیکال 5.0 برابر نسبت به سنسور 48 مگاپیکسلی، در حالی که Zenfone دارای یک دوربین تله فوتو معمولی 32 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 3.0 برابر است.

اما همانطور که همه ما می دانیم، عکاسی با گوشی های هوشمند این روزها بسیار محاسباتی است، بنابراین بدون اینکه وزن زیادی بر سخت افزار وارد کنیم، بیایید چند نمونه کنار هم را بررسی کنیم.

دوربین اصلی – روز

اگرچه هر دو گوشی دارای سنسورهای 50 مگاپیکسلی در زیر لنز دوربین اصلی هستند، به نظر می رسد که این حسگرها پیکسل 8 پرو در حفظ جزئیات کار بهتری انجام می دهد و همچنین محدوده دینامیکی وسیع تری را ارائه می دهد. Zenfone 11 Ultra تصاویر ملایم‌تر و تیره‌تری تولید می‌کند (احتمالاً به دلیل کوچک‌تر بودن سنسور و اندازه پیکسل) و گوشی نیز تمایل دارد جزئیات را کمی لکه دار کند.

دوربین اصلی – نور کم

نمونه های کم نور فقط آنچه را که قبلا آموخته ایم تقویت می کند. سنسور بزرگتر و الگوریتم های پردازش بهتر پیکسل 8 پرو به تلفن Google با تصاویر روشن تر و واضح تر، با جزئیات بیشتر و محدوده دینامیکی بهتر مزیتی بدهید.

کیفیت زوم

یک برد دیگر برای پیکسل 8 پروحداقل در کتاب ما. پیکسل هر دو در 5x و 10x تصویر بسیار واضح‌تری با جزئیات زیاد ارائه می‌دهد. از سوی دیگر، Zenfone برخی از مصنوعات را در 10x معرفی می کند و حتی در 5x نیز تصویر از مشکلات نویز رنج می برد.

دوربین فوق عریض

همه چیز در بخش فوق عریض بسیار بیشتر است، اگرچه پیکسل 8 پرو هنوز هم قادر به خروجی عکس های روشن تر است. اما وقتی صحبت از جزئیات و کیفیت کلی تصویر می شود، هر دو گوشی در این رده بسیار نزدیک هستند.

عکس های سلفی

سلفی ها در هر دو گوشی عالی به نظر می رسند. Zenfone 11 Ultra دارای یک دوربین جلوی جدید 32 مگاپیکسلی با آرایش پیکسل RGBW است که نشان می دهد. تصویر واضح، روشن و با جزئیات است. در کنار سلفی گرفته شده با آن کمی سرد به نظر می رسد پیکسل 8 پرو اما به غیر از این، هر دو عالی به نظر می رسند. مساوی است!

کیفیت ویدیو

تصویر کوچک ویدیو

نظر شما در مورد نمونه ویدیوی بالا چیست؟ کدام گوشی عملکرد بهتری دارد؟ Zenfone 11 Ultra فوق تثبیت شده یا پوشیده از هوش مصنوعی پیکسل 8 پرو? ترجیح ما به سمت پیکسل 8 پرو، همانطور که احساس می کنیم دامنه دینامیکی گسترده تری دارد و جزئیات بیشتری را ثبت می کند.

کیفیت صدا و هپتیک

ما واقعاً تحت تأثیر بلندگوهای استریو Zenfone 11 Ultra قرار گرفتیم. از آنجایی که از بستگان ROG Phone هستید، سطح صدا و کیفیت هر دو عالی هستند. می‌توانید صدای بیس را از طریق شاسی گوشی حس کنید و صدا حتی با حداکثر ولوم واضح باقی می‌ماند. به عنوان یک امتیاز، یک جک 3.5 میلی متری صدا برای استفاده از هدفون سیمی مورد علاقه خود دریافت می کنید.

این پیکسل 8 پرواز طرف دیگر، به نظر بد نیست یا چیزی شبیه به آن، هنوز هم در بخش صوتی مناسب است. اما فاقد جک صوتی فوق الذکر است و اگر بخواهیم یک برنده واضح را در اینجا انتخاب کنیم، آن زنفون 11 اولترا خواهد بود.

عمر باتری و شارژ

شارژ مشابه اما سریع برنده است
وضعیت باتری بین دو دستگاه مشابه است: پیکسل 8 پرو با یک سلول 5050 میلی آمپر ساعتی عرضه می شود، در حالی که Zenfone 11 Ultra دارای باتری کمی بزرگتر با ظرفیت 5500 میلی آمپر ساعت است. طول عمر واقعی نیز در هر دو گوشی تقریباً مشابه است، با یک روز کامل استفاده سنگین و 1.5 تا 2 روز اگر پای خود را از دریچه گاز دور نگه دارید.

نتایج تست باتری PhoneArena:

جای تعجب نیست که معیار باتری ما این مفهوم را از بالا تقویت می کند. Zenfone 11 Ultra 25 دقیقه برتری نسبت به آن دارد پیکسل 8 پرو در وبگردی؛ می تواند 2 ساعت دیگر یوتیوب بازی کند و همچنین می توانید 45 دقیقه بیشتر بازی کنید. این تفاوت زیاد نیست و کاملاً مطابق با نقطه ضعف ظرفیت 450 میلی آمپر ساعتی است. پیکسل 8 پرو.

نتایج تست شارژ PhoneArena:

نتایج تست شارژ بی سیم PhoneArena:

وقتی صحبت از شارژ به میان می‌آید، Zenfone 11 Ultra با پشتیبانی از شارژ سریع سیمی 65 واتی از مزیت بالایی برخوردار است. این گوشی قادر است باتری 5500 میلی آمپر ساعتی خود را تنها در 47 دقیقه پر کند. این پیکسل 8 پرو این زمان دو برابر می شود و شارژ کامل حدود 90 دقیقه طول می کشد.

هر دو گوشی از شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند و نتایج بین دو رقیب ما نزدیک تر است. شارژ بی سیم کامل برای Zenfone 11 Ultra 2 ساعت و برای آن 2 ساعت و نیم طول می کشد پیکسل 8 پرو.

مقایسه مشخصات

می توانید مقایسه دقیق تلفن ما را در اینجا بررسی کنید.

خلاصه و حکم نهایی

خب! حالا شما مالک آن هستید. Zenfone 11 Ultra ما در مقابل پیکسل 8 پرو مقایسه کدام یک را باید بخرید؟ گوشی ایسوس سریع‌تر، روشن‌تر است و باتری آن بیشتر دوام می‌آورد. همچنین سریعتر شارژ می شود. از سوی دیگر، دریافت یک دستگاه پیکسل، هفت سال طولانی به‌روزرسانی‌های سریع سیستم‌عامل، ترفندهای هوش مصنوعی بیشتر در داخل رابط کاربری و یک سیستم دوربین قوی‌تر را به شما می‌دهد.

قیمت هر دو گوشی برابر با 899 دلار است، اما می‌توانید با آن معامله کنید پیکسل 8 پرو، در حالی که ایسوس برای مدتی در این قیمت راه اندازی گیر خواهد کرد. اگر می‌خواهید سریع‌ترین تجربه اندروید در بازار را داشته باشید، Zenfone 11 Ultra انتخاب مناسبی برای شماست. اگر خیلی به انرژی خام اهمیت نمی دهید و طول عمر نرم افزار را ترجیح می دهید، پیکسل 8 پرو برای برآوردن نیازهای شما مناسب تر است.

منبع: https://www.phonearena.com/reviews/asus-zenfone-11-ultra-vs-google-pixel-8-pro_id6204