Embracer Brass “با اعتماد به نفس”، سعی کرد “تا آنجا که می تواند مشاغل را ذخیره کند” Saber Boss اصرار دارد

Embracer Group

یکی از داستان‌های بزرگ سال گذشته، فروپاشی Embracer Group بود، زیرا شکست در تامین یک سرمایه‌گذاری بزرگ 2 میلیارد دلاری منجر به این شد که این شرکت چندین استودیو بزرگ را با فروش یا تعطیل کردن آنها از دست داد و 1400 کارمند را اخراج کرد. یکی از استودیوهایی که Embracer آن را رها کرد Saber Interactive بود که با قیمت نسبتاً ناچیز 247 میلیون دلاری به شرکت جدید Beacon Interactive فروخته شد (Embracer در ابتدا 525 میلیون دلار برای آنها پرداخت کرد). ممکن است فکر کنید رئیس Saber در مورد این موضوع تلخ باشد، اما در عوض، متیو کارچ، بنیانگذار این شرکت، هنوز هم در مصاحبه جدید GamesIndustry.biz ستایش های Embracer را می خواند.

جالب اینجاست که کارچ جزئیات بیشتری در مورد اینکه Embracer چگونه دچار مشکل شد، از دیدگاه او به عنوان عضو سابق هیئت مدیره در شرکت، ارائه کرد. همانطور که اکثر افراد موافق بودند، Embracer خیلی سریع چیزها را به دست می‌آورد، به طوری که هر یک از بخش‌های متعدد آن خریدهای خود را انجام می‌داد، و این باعث می‌شد که دید کامل شرکتی از آنچه در جریان بود را دشوار کند. چیزی که در نهایت Embracer را در خط مقدم قرار داد، خرید ناشر فرانسوی بازی رومیزی Asmodee در سال 2022 به مبلغ 2.75 میلیارد دلار بود. این خرید امبراسر را بدهکار کرد و متأسفانه سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری از گروه بازی‌های هوشمند عربستان سعودی که می‌توانست این بدهی را تسویه کند، از بین رفت.

با وجود این، Karch اصرار دارد که لارس وینگفورز، رئیس Embracer و سایر شرکت‌های برنج تلاش کردند تا اخراج‌ها را تا حد امکان به حداقل برسانند.

“اما در ذهن من، هیچ کس بیشتر از لارس (وینگفورز) با احساس انصاف و منطقی هدایت نشده است. روندی که ما مجبور بودیم برای پایان دادن به استودیوها طی کنیم، قطعاً ما را کشته است. (… ) من می گویم امبراسر بیشتر از هر کس دیگری تلاش کرد تا جایی که می توانست شغل خود را حفظ کند.

به گیربکس نگاه کنید. گیربکس تازه فروخته شده، درسته؟ کارمندانی که در آن شرکت بودند تا بعد از اعلام در آن شرکت ماندند، درست است؟ از آنجا که لارس نمی خواست کسی را رها کند، او واقعاً می خواست همه را نگه دارد. بنابراین فکر می‌کنم او رپ بدی دریافت می‌کند.»

در ادامه، کارچ می‌گوید که «در مقابل» امبراسر شرط نمی‌بندد، زیرا آن‌ها هنوز مجموعه‌ای غنی از IP و استودیوها دارند و وینگفورز نسبت به مدت‌هاست که او را دیده مطمئن‌تر است…

اما من در حال حاضر با لارس شرط بندی نمی کنم. او واقعاً در بالای آن است. من مدت زیادی است که او را با این اعتماد به نفس نشنیدم و فکر می کنم آنها شرکت را به اندازه کافی کوچک کرده اند – هنوز هم بزرگ، اما به اندازه کافی کوچک – که قابل مدیریت باشد… آنها چیزهای فوق العاده ای دارند که من در کارهایشان می شناسم. بدون اعلام قبلی که فکر می کنم مردم دوست خواهند داشت. بنابراین من نسبت به آنها خوش بین هستم.”

از بیرون، وضعیت Embracer هنوز عالی به نظر نمی رسد، اما دیدن یک دیدگاه داخلی بیشتر جالب است. آیا امبراسر می تواند آن را بچرخاند؟ شاید، اما به شرطی که از اشتباهات گذشته خود درس بگیرند.

Embracer Brass "با اعتماد به نفس"، سعی کرد "تا آنجا که می تواند مشاغل را ذخیره کند" Saber Boss اصرار دارد

شما چی فکر میکنید؟ آیا نسبت به آینده امبراسر خوش بینی دارید؟ یا اینکه از اینجا یک سراشیبی ثابت است؟

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

منبع: https://wccftech.com/embracer-group-leadership-confident-tried-to-save-jobs-saber-boss/