SpaceX ممکن است در سال 2027 عمومی شود به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خود، ران بارون اشاره می کند

SpaceX ممکن است در سال 2027 عمومی شود به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خود، ران بارون اشاره می کند

این توصیه سرمایه گذاری نیست. نویسنده در هیچ یک از سهام ذکر شده هیچ سمتی ندارد. Wccftech.com یک خط مشی اخلاقی و افشای اطلاعات دارد.

پیش از چهارمین پرواز آزمایشی استارشیپ که اسپیس ایکس بزرگترین موشک جهان را برای چهارمین بار در تگزاس پرتاب خواهد کرد، ران بارون، سرمایه گذار میلیاردر، نظر خود را در مورد زمان عرضه عمومی این شرکت به اشتراک گذاشته است. اسپیس ایکس یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان است و در طول سال‌ها، شایعات و گزارش‌های متعددی در مورد عرضه اولیه احتمالی سهام آن گمانه‌زنی کرده‌اند. ایلان ماسک، رئیس اسپیس ایکس، چندین بار تاکید کرده است که عرضه اولیه سهام در معرض خطر است زیرا شرکت‌های دولتی در معرض نوسانات شدید قیمت سهام هستند.

به گفته بارون، شرکت او، بارون کپیتال می تواند سرمایه گذاری خود در اسپیس ایکس را پس از عرضه عمومی شرکت در سال 2027 دو برابر کند و بعداً نیز به این دستاوردها بیفزاید. او این اظهارات را در اوایل صبح امروز در جریان Squawk Box CNBC بیان کرد و افزود که یکی از بزرگترین دلایل موفقیت SpaceX توانایی آن در کاهش هزینه های پرتاب است.

به گفته ران بارون میلیاردر اسپیس ایکس در چند سال آینده می تواند چهار برابر شود

بارون از سال 2017 یک میلیارد دلار در SpaceX سرمایه گذاری کرده است که اکنون ارزش دارد.دو میلیارد و سهطبق آخرین اظهاراتش. او معتقد است که سرمایه گذاری SpaceX فقط در آینده رشد خواهد کرد، با این امید که “ما در سال 2027 زمانی که آنها به بازار عرضه شوند، یک دوبل ایجاد خواهیم کرد،و سپس تا سال 2030 یک بار دیگر سرمایه گذاری را دو برابر کنید.

به گفته بارون، محرک اصلی رشد ارزش گذاری اسپیس ایکس، توانایی این شرکت برای کاهش قابل توجه هزینه های اکتشاف فضایی با استفاده مجدد از موشک هایش است. فالکون 9 اسپیس ایکس به دوجین پرواز در هر بوستر نزدیک می شود و در سال 2024، این شرکت سرعت پرتاب خود را با تکیه بر تقویت کننده های بازسازی شده برای پرتاب ماهواره های اینترنتی Starlink خود افزایش داده است.

20 میلیون دلار است (نامفهوم) در حال حاضر، 6 میلیون دلار برای ما هزینه دارد تا به فضا برسیم. برای دیگران صد، دویست میلیون دلار هزینه دارد،بارون توضیح داد.

فالکون هوی در موقعیت عمودی در سکوی پرتاب 39A در ناسا. مرکز فضایی کندی در فلوریدا سال گذشته. تصویر: NASA/Aubrey Gemignani

بارون همچنین نسبت به صورت فلکی اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس بسیار خوشبین است. شایعات قبلی در مورد عرضه اولیه اولیه اسپیس ایکس حدس می‌زدند که این شرکت ممکن است بخش Starlink خود را برای عرضه عمومی جدا کند، در حالی که شرکت مادر و ارائه‌دهنده پرتاب موشک، SpaceX، به صورت خصوصی باقی بماند.

صحبت از استارلینک، همچنین در مرکز تخمین بارون از چهار برابر شدن ارزش کل اسپیس ایکس در چند سال آینده قرار دارد. او به اشتراک گذاشت که بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری بلیت مانند گلدمن ساکس و مورگان استنلی معتقدند که استارلینک می‌تواند در یک بازار 1.2 تریلیون دلاری بازی کند، که اسپیس ایکس (یا “الون”) معتقد است که می‌تواند نیمی از آن را در طول پانزده سال آینده تصاحب کند.

به گفته این سرمایه گذار میلیاردر، اینترنت ماهواره ای راه مناسبی برای ایجاد ثروت است، زیرا آموزش های کم هزینه ای را برای هر کسی که ارتباط دارد ارائه می دهد. 30 درصد از جمعیت جهان از دسترسی به اینترنت محروم هستند و برای چهار برابر شدن ارزش بازار اسپیس ایکس تا سال 2030، باید به 50 میلیون مشتری در ازای 60 میلیارد دلار درآمد خدمات رسانی کند. در حال حاضر، اسپیس ایکس سالانه بین 30 تا 40 درصد رشد می کند، با 12 میلیارد دلار درآمد، 5 میلیارد دلار پول نقد، بدون بدهی و رشد. او بر این باور است که وقتی اطلاعات مالی شرکت به صورت رایگان در دسترس قرار گیرد، افراد بیشتری از چشم انداز سرمایه گذاری در اسپیس ایکس هیجان زده خواهند شد.

استارشیپ اسپیس‌ایکس در قلب برنامه‌های Starlink آینده آن قرار دارد، زیرا ماهواره‌های بزرگ‌تر به موشک‌های بزرگ‌تری برای حفظ میزان ساخت کافی نیاز دارند. آخرین آزمایش استارشیپ، سیستم توزیع ماهواره‌ای آن را که به‌طور خاص برای استارلینک طراحی شده بود، نشان می‌دهد و آزمایش‌های آینده، قابلیت‌های این موشک را برای همکاری با ناسا برای برنامه چند میلیارد دلاری اکتشاف ماه آرتمیس ارزیابی خواهد کرد.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

منبع: https://wccftech.com/spacex-might-go-public-in-2027-hints-one-of-its-biggest-investors-ron-baron/