5 روش خانگی برای پرپشت کردن ابروها تنها در چند هفته!

خوشبختانه روش های مختلفی برای پرپشت کردن ابرو در یک هفته و در مدت زمانی کوتاه وجود دارد. برای استفاده از آب لیمو، یک تکه لیمو را روی ابروهای خود بمالید. اجازه دهید آب لیمو برای ۲۰ دقیقه روی ابروهای شما بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. اگر پوست شما جوش‌های زیادی می‌زند بهتر است از این روش برای پرپشت کردن ابروها استفاده نکنید.

بنابراین اولین قدم برای پرپشت شدن مژه و ابرو ها این است که در خرید محصولات آرایشی خود وسواس به خرج دهید و به خصوص ابزار آرایش چشم خود را از فروشگاه‌ها و برندهای معتبر خریداری کنید. یکی از معیارهای زیبایی چهره افراد، ابروهای پرپشت و خوش حالت است که باعث دوچندان شدن جذابیت چشم‌ها می‌شود. به همین دلیل است که خیلی از افراد به دنیال پرپشت شدن مژه و ابرو خود هستند. از طرف دیگر مژه‌ها قاب زیبایی برای چشم‌ها به شمار می‌روند که گیرایی صورت را افزایش داده و توجه دیگران را به سمت چهره فرد جلب می‌کنند.

راهکارهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، برای پرپشت کردن مژه و ابرو موثر هستند. همچنین به توضیح برخی از عادات درست و نادرست برای پرپشت شدن مژه و ابرو می‌پردازیم. با اینکه تاثیر پرپشتی مژه ها بر زیبایی کلی چهره بر کسی پوشیده نیست، اما متاسفانه بسیاری از افراد مراقبت و آب‌رسانی آن را نادیده می‌گیرند و دچار ریزش مژه می‌شوند.

این ویتامین‌ها از این نظر که تاثیر زیادی بر ارگان‌های داخلی و ظاهر فیزیکی شما دارند، بسیار حائز اهمیت هستند. سعی کنید مواد غذایی غنی از ویتامین B و D را مصرف کنید تا همچنین به رشد موها کمک زیادی کرده باشید. برای استفاده از شیر به عنوان یکی از موثرترین انواع روش پرپشت کردن مو، یک دستمال پنبه‌ای را آغشته به شیر کنید.

اگر از این درمان دو بار در هفته استفاده کنید، رشد ابروهایتان بیشتر می شود. آب پیاز حاوی مقدار زیادی گوگرد، سلنیوم، مواد معدنی، ویتامین های B و ویتامین C است که برای رشد مو بسیار خوب هستند. گوگرد آن بافتهای کلاژن مورد نیاز برای رشد ابرو را تامین می کند. روش‌هایی مانند کاشت ابرو، میکروبلیدینگ، فیبروز و هاشور را نمی‌توان به عنوان یک درمان برای ریزش ابرو در نظر گرفت. با این حال این روش‌ها به عنوان راه چاره‌ای برای حل این مشکل وجود دارند.

امروز محصولاتی را به شما معرفی می کنیم که به طور طبیعی باعث پر پشت شدن ابروهای شما می شوند. روغن زیتونشما می توانید روغن زیتون را در محصولاتی که به منظور آبرسانی از آن استفاده می‌شوند ، پیدا کنید. اما آیا می تواند به رشد مو به خصوص در اطراف ابرو کمک کند؟ مطالعه‌ای در سال 2015 روی موش‌ها نشان داد که استفاده از ترکیبات مشتق شده از درختان زیتون می‌تواند باعث رشد مو شود.

برای تقویت ابرو از این ماده دو بار در هفته می توانید استفاده کنید. راه حل دیگر این است که تکه های لیمو را در یک چهارم فنجان روغن نارگیل قرار دهید. این روش نیاز به زمان و حوصله بیشتری دارد و باید حداقل ۱۵ روز قبل از مصرف در جای خنک قرار داده شود. بعد از آماده شدن، تکه ای پنبه را به محلول آغشته کرده و سپس بر روی ابرو بمالید. یکی از عوامل موثر در ریزش ابروها، اضطراب و استرس و نداشتن خواب کافی است.